Gönder Bayrakları

Gönder bayrak direklerde çekilmek için kullanılan bayraklardır. Farklı ülke bayraklarının ya da şirket bayraklarının bu yöntem ile asılması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Direklerde kullanılacak olan gönder bayraklarının kaliteli malzeme kullanılarak imal edilmesi gereklidir.

Zira bu bayraklar rüzgâr ve kötü hava koşulları ile karşı karşıya kalacağından dolayı, kısa süre içerisinde deforme olma gibi sorunlar ile karşılaşılabilir. üretimi konusu deneyim gerektiren bir konudur.

Bayraklardaki üretimler söz konusu olduğunda en fazla tercih edilen boyutlar 50x75, 100x150, 150x225 ölçüleridir. Dünya üzerinde yer alan ülkelerin büyük bir çoğunluğu bayraklarında ölçü olarak 1:2 oranını kullanmaktadır. Yukarıda bahsedilen oranların tamamı, bu ora baz alınarak üretilmektedir.

Ancak üretilecek olan gönder bayrağı bir şirketin bayrağıysa ya da özel amaçla üretilen bir bayraksa, boyut belirleme konusunda müşteri ile üretici firma birlikte karar verebilmektedir.

Bayrak üretimi konusunda standart olan ölçüler olduğu gibi, standardın dışında üretim yapabilmek de mümkündür. Özellikle çok büyük boyutlu olması istenilen gönder bayrağı ürünleri için firmalar özel olarak üretim yapmaktadır.