Masa Bayrağı

Masa bayrağında kullanılan kumaş türü genel olarak saten olur. Bu bayraklarda kullanılan Saten kumaş çift kat olarak tercih edilir Çünkü bayrağın her iki yüzüne de baskı yapılması gerekiyor. Bu baskıların çift taraflı yapılabilmesi için kumaşın 2 kat kullanılması önemlidir.

Bu bayrakların kullanımı sırasında farklı direkler tercih edilebiliyor. Genel olarak çift direkt kullanımı tercih edilse de bazı alanlarda tek direkt kullanımı da tercih edilebilir.

Masa bayrakları üretimi ile ilgili işlem yaptıracağınız zaman üretici firmanın kullanmış olduğu bütün malzemelerde kaliteyi tercih etmesine önem göstermelisiniz. Çünkü kaliteli bir nişane niteliğinde olan bayrak aynı zamanda firmanızın kalitesinin de bir göstergesi olacaktır.

Masa bayrağı ölçüleri arasında en fazla kullanılanı 15 santime 22,5 santim ebadında yapılan bayrak türleridir. Bunun yanında 8 x 32 santim standart boyutlu olan bayrakların kullanımını da görebilmek mümkündür. Fakat bazı işletmeler ve şirketler bayrak tercihi yaparken ölçülerde farklı talepleri tercih edebilirler.